Kontakt:

E'mail:

bastpol@bastpol.com.pl

Tel/fax:

022  752-23-75

Kom:

0  605 030 741

 domy drewniane całoroczne oferta

domki drewniane

domy kanadyjskie

elewacje drewniane, elewacje z drewna

Przed przyjazdem do firmy

prosimy o kontakt w celu umówienia spotkania !!!


Elewacje z Drewna


Elewacje z drewna to w obecnym czasie bardzo popularne i podnoszące walory estetyczne rozwiązania. Dziś drewno na ścianach to nie tylko małe domki letniskowe ale duże budynki mieszkalne, gdzie drewno połączone z kamieniem lub z tradycyjnym tynkiem daje piękne przykuwające wzrok elewacje.

Elewacje mogą być z różnych gatunków drewna oraz różnych profili. Popularnym drewnem jest świerk skandynawski oraz modrzew syberyjski. Droższymi odmianami jest drewno egzotyczne typu: Bangkirai czy Massaranduba.

Elewacja z modrzewia syberyjskiego

Elewacja z modrzewia syberyjskiego połączona z kamieniem polnym oraz blachą

modrzew europejski

Powyższa elewacja wykonana jest w pionie na podwójnym ruszcie -wentylowana, zebezpieczona imregnatem firmy Remmers oraz w końcowym etapie zaolejowana.

Elewacje ze świerku skandynawskiego (profile softline 19x146 i 22x196)


Elewacja wykonana z dwóch profili. Szczyty domu obite w pionie profilem softline 19mm x 146mm, oraz ściany profilem 22mm x 196mm w poziomie.


Elewacja ze świerku skandynawskiego zabezpieczona impregnatem firmy Sadolin.Elewacja łączona z drewnem, kamieniem i tynkiem.


Montaż Podbitek

Podbitkę można zamontować w sposób standardowy bezpośrednio pod krokwie, wtedy belki są niewidoczne lub też można uwidocznić belki i zamontować podbitkę między krokwie. Jest to bardziej efektowny sposób, jednak montaż jest droższy ze względu na dodatkowy ruszt oraz większą ilość roboczo-godzin.

Montaż podbitki powinien być wykonany po zrobieniu elewacji domu, jednak najlepiej przed końcowym malowaniem jej.

Podbitka dachowa może być drewniana (polecamy) lub z PCV, czyli sztuczna.

Montaż podbitki zabezpiecza poddasze przed ptakami, które uwielbiają robić gniazda własnie pod okapami dachu na ścianach.

Podbitkę polecamy wykonać z szalówki o profilu softline ze świerku skandynawskiego o wymiarach 14mm x 121mm lub 19mm x 146mm.


montaż podbtiki okapu dachu podbitka z drewna

Wykonujemy również usługę demontażu starej podbitki oraz zamontowanie nowej.

podbitka-dachwa-ze-swierku podbitka-drewniana